Büyü ve Çeşitleri

Muska Nasıl Bozulur?

Muska Nasıl Bozulur?
Yazan : Aysun Eylem Tarih : Kategori : Büyü ve Çeşitleri Yorumlar : 0 Okunma : 8740 Beğen : 0
Muska bozmak için yapılacak şey bellidir: Allah'a güvenmek ve bunların hepsini ona havale ederek rahatlamak. Onun bize öğrettiği tedbirleri almak.
Mesela hiçbir işimize Onun adı olmaksızın başlamamak. Yani her işin başında bismillah demek.
Akşam ve sabah Ayetel-kürsi'yi okumak. Zaten insanlar düzgün namaz kılıyorlarsa, namazlarının ardından bunu okumaktadırlar ve manevi koruma namazlar sebebiyle kendiliğinden oluşmaktadır.
Okuyamayacağınız zamanlar yine sabah ve akşam üç kez: "Bismillahi hayril-esma, bismillahillezi la-yedurru mea'smihi şeyun fil-ardı ve-la fi'ssemâ", yani, "İsimlerin en güzeli olan Allah'ın adıyla başlıyorum, onunla yerde ve gökte hiçbir şey zarar veremez" diyerek başlamak, bunu anlamını düşünerek söylemek.

"بِسْمِ اللهِ خَيرِ الاَسْماءِ بِسْمِ اللهِ الَّذِي لَا يَضُرُّ معَ اسْمِه شَيئٌٌ فيِ الْأَرضِ وَ لَا فيِ السَّمَاءِ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ"
Mümkünse şu ayeti kerimeyi de sabah akşam yedi kez ve manasını düşünerek okursanız artık Allah sizi korur, hiçbir şey size zarar veremez. Bunları bizzat
Efendimiz (sa) söylüyor:
"حَسْبِيَ اللَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ"
Bunun anlamı şudur: Sizi koruyan bu kelimeler de değildir, bunları söyleyip böyle inandığınızı gösterdiğiniz için sizi Allah korur. Yani önemli olan bu bilinç ve imanda olmanız ve bunu göstermenizdir.
Şeytandan bir korku ve vesvese geldiğinde de, "Euzu... أَعوذُ بِاللهِ مِنَ الشَيطان الرجيم" çekerek ondan Allah'a sığınmak. O zaman göreceksiniz ki, size kimse zarar veremeyecektir.
Muska Bozmak İçin Ne Yapmalıyız?
Muskayı bilen birine, bir hocaya götürmelisiniz. Onların açması daha sağlıklı olur. Eğer siz açacaksanız, muskayı ayetel kürsi okuyarak açmalısınız. Böyle açılması esnasında olabilecek olumsuz etkilere karşı korunma ihtilmaliniz yüksek olur. Açıldıktan sonra sirke dolu bir kap içerisine konur. Mürekkep çabuk çıkan bir mürekkep türü değilse 24 saat sirkede bekletilmesi uygundur. 11 kere felak ve nas sürelerinin okunup sirke üzerine üflenir. Burda duaların tek sayı olarak okunması daha uygun olur.Bundan sonra ise muskayı, ayak basılmayan temiz bir yere gömmek yada deniz akarsu gibi bir yere dökmektir. Allahın izniyle bozulmuş olacaktır. Sirkenin içine koyarken Ya Rabbi niyet eyledim bu muskayı batıl eylemeye sen kabul eyle gibi bir niyet etmekte iyidir. Döküldükten sonra batıl eyledim bu muskayı gibi bir söz söylemek güzel olacaktır.Bu sözler ve işlemleri yaparken gerçekten kalbinizde saflık olmalı ve şeytanlık düşünmemelisiniz.Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun.


Yazar Hakkında

  • Aysun Eylem

    Aysun Eylem