Ezoterizm-Okültizm

Öğrenmeden Bilmek

 • Arayış Arayış
  Arayış Arayış
  dunyadinleri.com/serkandb68c
  buradaydı
  Cinsiyet : Bay
  Şehir : Eskişehir
  Meslek : Bankacı
  Giriş : 191
  İnandığınız Din : İslam (Sünni)
  İnançlı Birimisiniz? : Çok İnançlıyım
 • Yazan : Arayış Arayış Tarih : Kategori : Ezoterizm-Okültizm Cevaplar : 1 Okunma : 3024 Beğeniler : 0
  Öğrenmeden Bilmek

  Görmeden bak

  Duymadan dinle

  Öğrenmeden bil..

  Taoist bilgeler çocukların saflığının yetişkinlerin söylemlerinden daha değerli olduğunu söylerler.Nedenmi eğer bir cennet varsa onu çocuklar yaşıyor..

  Bir bebek anne karnındayken yaşama hazırdır ,sezgileri çok kuvvetlidir.Daha sonra anne baba ,toplum bu sezgileri öldürür.Örneğin çocuk doğar doğmaz annesinin sütünü emmesini bilir.Yetişkinlerden daha hazırdır hayata.Suda gerçekleşen doğumlarda bebek yüzme öğretilmesede sezgisel olarak yüzer.

  Görmeden bakmak ,bebekçedir.Bebeklerin bakışlarına dikkat edersek çok fazla odaklanarak bakmazlar.Görüş alanları içindeki herşeyi görürler.Anne ve baba bu özelliği zaman içinde çocuklarına yitirtir.Örneğin ona bak ,hayır buraya,şuna dikkat et.Çocuk geneli görürken bu özelliğini yitirerek odaklanmayı öğrenir.

  Duymadan dinlemek ,sessizliğinde sesini duymaktır.Duymak için çaba harcamamaktır.Spontene ,öylesine içten dikkat kesilmeden duymak.Bebekler gibi.

  Öğrenmeden bilmek.Aile ve toplumun kirletmediği zihinlerle bakmaktır hayata.Yeniden bebek olmak.Sezgilerin öğretisidir.Öğrenmek için çabalamadan öğrenmek.Spontene ,sezgisel.Zihni serbest bırak ,müdahale etme zaten yapması gerekeni bilip yapacaktır.

  Bensizdir bebek ,benini var kılanda ailesidir.Bebekken ben nedir bilmez.Hayatla Birdir.Bu yüzden hayattır.Zamanla aile bu benim ,şu senin dedikçe bebkte ben oluşur.Bebek ben ,bebekle beraber büyür.Bebekte Biz kaybolur ben hüküm sürmeye başlar.Yıllarca büyüyen bebek değil ben dir.

  Zamanla ben kuvvetlenir.Kişi bu beni kendi zanneder.Ben canlanır.Hüküm sürer.Toplum bu beni besler.Bebek çocuk olur bende.Büyür adam olur bende.Ben kendi kendini besler ,korur ,korkar.

  Oysa hayat çırılçıplak varkılmıştı bebeği.

  Ben giydirdi bebeği...Bebek bizken ben oldu.

  Zen budizmi veya taoizim veya tüm ezetorik yöntemler ,dinlerin özü kişileri benlerini öldürerek yeniden bebekliklerine döndürmeye çabalayan ve bizleştiren yöntemlerdir.

  Bunuda bebekleri incelyerek ,bebekliğe dönüşü sağlayan yöntemler bularak varkılmaya çabalamışlardır.

  Cenneti yaşayan bebeklerdir.Bebekler gibi bak,bebekler gibi dinle,bebekler gibi öğren.

  Hayat ol..

  İmza

  Bir nefes çektiğinde ciğerlerine , Tadını alabiliyorsan Hayatın Varsın. Verdiğinde nefsi sahibine Artık Hayatsın.(Arayış)

doğruya doğru her bebek bir melektir ve melekler d…

 • Aysun Eylem
  Aysun Eylem
  dunyadinleri.com/aysun
  buradaydı
  Cinsiyet : Bayan
  Şehir : Antalya
  Meslek : Hemşire
  Giriş : 82
  İnandığınız Din : Agnostik
  İnançlı Birimisiniz? : Az İnançlıyım
 • Yazan : Aysun Eylem Tarih : Beğeniler : 0

  doğruya doğru her bebek bir melektir ve melekler dünyada değil cennette yaşar. içindeki bebeği öldürmeden ölenlere ne mutlu. cennete girmenin yolu içindeki bebeği büyütmeden geçiyor.

  İmza