Dünya

Ana Sayfa Forum Gündem Dünya Erdoğan ve Suriye sokakları

Erdoğan ve Suriye sokakları

 • Promete ..
  Promete ..
  dunyadinleri.com/promete5216e
  buradaydı
  Cinsiyet : Bay
  Şehir : İçel
  Meslek : Mühendis
  Giriş : 55
 • Yazan : Promete .. Tarih : Kategori : Dünya Cevaplar : 1 Okunma : 4587 Beğeniler : 0
  Erdoğan ve Suriye sokakları

  Suriye’nin başkenti Şam'da son iki gündür patlatılan bombalar, aralarında çocukların da olduğu yüzlerce kişinin ölümüne yol açtı.
  Saldırıların son günlerde yoğunlaşmasının nedeni açık; bu hafta başında (7 Mayıs) Suriye halkı, çok partili genel seçimler için sandık başına gitti.
  Üstelik seçimler, halkın referandumla kabul ettiği yeni anayasaya uygun olarak da zamanında gerçekleştirildi. Bütün engelleme çabaları başarısız oldu.
  Öyle anlaşılıyor ki, Suriye yönetiminin bu başarısı, silahlı dinci militanları, Washington’u ve AKP iktidarını çileden çıkarmış durumda. Esad yönetimi kontrolü sağlamış görünüyor.
  İşte bu nedenle ülkenin her yerinde sabotajlar düzenliyorlar. Saldırılarında asker-sivil ayrımı yapmıyorlar. Ele geçirdikleri ya da teslim aldıkları insanların kafalarını kesiyor, insanlık dışı cinayetler işliyorlar.
  Olaya yakından baktığımızda, karşımıza Suriye’yi özgürleştirecek bir muhalefet hareketi değil, ABD ve Türkiye tarafından desteklenen vahşi ve sınır tanımayan dinci bir terör örgütü çıkıyor. Suriye’de bir iç savaş ortamı yaratmak ve bir NATO müdahalesi için gerekçe oluşturmak istiyorlar.
  Dün Şam’daki “El Muhaberat”ın (istihbarat örgütü) bulunduğu caddede patlatılan bombaların bir katliama yol açması üzerine sokağa dökülen halk, AKP’yi ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ı protesto ediyor. Dahası Şam sokaklarında “Katil Erdoğan” diye sloganlar atılıyor..

  İmza

beşer esat ve kaddafi'ye yönelik hücumların arkası…

 • Deicide 06
  Deicide 06
  dunyadinleri.com/deicideb142d
  buradaydı
  Cinsiyet : Bay
  Şehir : DiğerYerler
  Meslek : Öğrenci
  Giriş : 18
 • Yazan : Deicide 06 Tarih : Beğeniler : 0

  beşer esat ve kaddafi'ye yönelik hücumların arkasında post-modernist politikalar yatıyor. kaddafi 2011'de devrildi, ama esat paçayı kurtaracağa benziyor.

  bu girişimlerin tümü ABD-AB kaynaklı olup, geçmişin günahlarını örtme amacı güder. bildiğimiz gibi kemalistlerde, kaddafide, esatta emperyalizmin işbirlikçisi faşist diktatörlük yönetimlerini icra ettiler. bunların hepside milliyetçi-muhafazakar ya da seküler-milliyetçi karakterde faşist ideolojileri savunurlar. küreselleşme ve postmodernizm soğuk savaştan kalan bu dengeleri örtbas edip yerine yeni dünya düzenini koyma amacına yöneliktir.

  bu bağlamda ne soğuk savaştan kalan faşist saddam esat kaddafi ve kemalist yönetimleri ne de gerici taliban vb. rejimlerin anti-emperyalist karakteri bulunmamaktadır. sadece misyonları tamamlandığından tasfiye edilmeye çalışılırlar. marksistler için bu iki kesimin her ikiside emperyalizme bağlı klikler olup, "boykot" kapsamında incelenmeli.

  İmza

  Her bunalım alışılageleni atar, dış örtüleri koparır, zamanını tamamlamış olanı süpürür, daha derin güç ve gerilimleri açığa çıkarır. (Lenin)