Diğer Dinler ve Dini Konular

Ana Sayfa Forum Din ve İnançlar Diğer Dinler ve Dini Konular Dünyada Neden Bir Türlü Barış Sağlanamıyor?​

Dünyada Neden Bir Türlü Barış Sağlanamıyor?​

 • merkür merkür
  merkür merkür
  dunyadinleri.com/m71500
  buradaydı
  Cinsiyet : Bayan
  Şehir : İzmir
  Meslek : DiğerMeslekler
  Giriş : 28
  İnandığınız Din : Diğer
  İnançlı Birimisiniz? : Belirtmiyor
 • Yazan : merkür merkür Tarih : Kategori : Diğer Dinler ve Dini Konular Cevaplar : 0 Okunma : 314 Beğeniler : 0
  Dünyada Neden Bir Türlü Barış Sağlanamıyor?​

  Dünyada Neden Bir Türlü Barış Sağlanamıyor?​

  Kutsal Kitabın cevabı​

  İnsanların bugüne kadar dünya barışı sağlamak üzere harcadığı tüm çabalar başarısız oldu. Öyle olmaya da devam edecek. Çünkü:

  • “Adımlarına yön vermek insana düşmez” (Yeremya 10:23 ). İnsanlar kendi kendini yönetme hakkıyla ve yetisiyle yaratılmadı. Bu nedenle dünyaya kalıcı bir barış getiremezler.
  • “Önderlere, sizi kurtaramayacak insanlara güvenmeyin. O son soluğunu verince toprağa döner, o gün tasarıları da biter” (Mezmur 146:3, 4 , Yeni Çeviri). İyi niyetli yöneticiler bile savaşların kökeninde yatan nedenleri kalıcı olarak ortadan kaldıramaz.
  • ‘Son günlerde çetin ve bunalımlı bir dönem gelecek. Çünkü insanlar azgın, iyilik düşmanı, hain, dik başlı, gururlu kişiler olacaklar’ (2. Timoteos 3:1-5 ). Bu kötü ortamın ‘son günlerinde’ yaşadığımızdan dünyaya hâkim olan nitelikler barış sağlanmasını zorlaştırmaktadır.
  • “Yer ve deniz, vay halinize! Çünkü zamanının az olduğunu bilen İblis, büyük öfkeyle üzerinize indi” (Vahiy 12:12 ). Tanrı’nın düşmanı Şeytan yeryüzü dolaylarına hapsedilmiştir ve insanları kendisi gibi gaddar olmaları için kışkırtmaktadır. O “bu dünyanın hükümdarı” olduğu sürece barış içinde yaşamamız mümkün değildir (Yuhanna 12:31 ).
  • “[Tanrı’nın Krallığı] bütün bu krallıkları ezip sona erdirecek ve kendisi sonsuza dek duracak” (Daniel 2:44 ). Kalıcı dünya barışı arzumuzu insan yönetimleri değil, sadece Tanrı’nın Krallığı gerçekleştirebilir (Mezmur 145:16 ).


  1. Kutsal Kitabın Öğrettikleri
  2. Kutsal Kitapla İlgili Soruların Cevapları ndan alınmıştır.
  İmza