Yeşilçam Filmleri

Ana Sayfa Videolar Filmler Yerli Filmler Yeşilçam Filmleri İffet Filmi Tek Parça İzle -Müjde Ar / Faruk Peker

İffet Filmi Tek Parça İzle -Müjde Ar / Faruk Peker

İffet Filmi Tek Parça İzle -Müjde Ar / Faruk Peker
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yeşilçam Filmleri Yorumlar : 0 Okunma : 12706 Beğen : 0

İffet, yönetmenliğini Kartal Tibet'in yaptığı ve Müjde Ar, Faruk Peker, Savaş Başar, Ergün Uçucu ve Damla Çoşkunoğlu gibi isimlerin rol aldığı 1982 yapımı dramatik sonuçlu bir Türk filmidir.

Filmin Konusu :İffet annesini kaybetmiş ve babası ve kiz kardeşiyle birlikte yaşayan genç bir kiz. Annesinin ölümünden sonra ev'in bütün yükünü üstüne alan İffet ayrıca kız kardeşine annelik rolünüde üstlenmiştir. İffet'in babası Necdet bey aile şerefine ve namusuna çok düşkündür. Buna rağmen İffet mahallenin şöförü Cemil'e deli gibi aşıktır. Cemil bunu billerek İffet'le bir gönül ilişksi yaşar. Bir gün mahallenin bütün kadınları pikniğe gider, İffet ve kız kardeşide babalarından gizlice bu pikniğe dahil olurlar. Cemil bu piknik'te İffet'i kandırarak tecavüz eder. Cemil İffet'le enin sonunda evleneceğini söyler, böylece İffet susar ama hamile kalır. Cemil İffet'i çocuğu aldırmak içinde ikna eder, yinede İffet buna çok üzülür. Kürtaj'ın etkisiyle İffet yatakta yatarken Cemil'in mahalleden başka bir kızla para uğruna nişanlandığını öğrenir.
Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Filmler