Yeni Dünya Dinleri

Ana Sayfa Dünya Dinleri Yeni Dünya Dinleri DMK Dini / Lanka Sekai Kyusei ( Dünya Mesihlik Kilisesi )

DMK Dini / Lanka Sekai Kyusei ( Dünya Mesihlik Kilisesi )

DMK Dini / Lanka Sekai Kyusei ( Dünya Mesihlik Kilisesi )
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Yeni Dünya Dinleri Yorumlar : 0 Okunma : 2057 Beğen : 0

Dünya Mesihlik Kilisesi (Japonca: 世界救世教 Sekai Kyūsei Kyō), kısaca, DMK, 1935 yılında Mokichi Okada tarafından kurulmuş Japon yeni dinidir. Dinin ana konsepti Japonca'da johrei olarak geçen şifa ritüeline dayanır. Bu ritüelde şifa veren ve şifa alan vardır. Bu dinin inananları, 1926 yılında, dinin kurucusu Okada'nın tanrı tarafından ilahi bir güç aldığı, Dünya'daki hastalıkları, kıtlığı ve kavgayı kaldırması için Tanrı'nın Şifa Işığı gücüne eriştiğine inanırlar. Ve böylece okada yeni bir Mesihlik Çağı açmıştır. Okada Johrei'yi yazıtlar yoluyla anlatmaya çalışmıştır.

Bu tarikat şu anda Brezilya da dahil olmak üzere 800,000 üyeye sahiptir. Shinji Shumeikai Okada'nın öğretilerini öğrenmekte olan bir haleftir.

Din antropolojisti Winston Davis'e göre, Mahikari gruplarının Dünya Mesihlik Kilisesi ile aynı tarz şifa ritüelini takip ettiği ortadadır.

Brezilya'da Dünya Mesihlik Kilisesi

Brezilya, Japon yoğunlaşmasının olduğu bir yerdir. Japonya dışına çıkan Japonlar buraya yerleşmektedir. Hideaki Matsuoka, 2000 Yazı Asya Öğretileri Japon Konferansı'nda bu dini "Mesihlik dini insanı daha yararlı hale getiriyor: Brezilya'daki Japon inanışlarının farkları", 1930'lardan beri Japonya'da çıkmış yeni dinler Brezilya'da yayılmıştır ve bir milyon kadar Japon olmayan Brezilyalı üyeye sahiplerdir. Brezilya'da yayılmış en büyük üç din, Mesihlik, Mahikari ve PL Kyodan'dır.

Brezilya'da, Guarapiranga, Dünya Mesihlik Kilisesi'nin kutsal yeri vardır.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Resim Galeri

  • Brezilya Guarapiranga Kentindeki Dünya Mesihlik Kilisesi Binası
  • Dünya Mesihlik Kilisesi Toplantisı

Dünya Dinleri