Toplu İntihar Eden Tarikatlar

Cennetin Kapısı (Heaven’s Gate) Tarikatı

Cennetin Kapısı (Heaven’s Gate) Tarikatı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Toplu İntihar Eden Tarikatlar Yorumlar : 0 Okunma : 15554 Beğen : 0

Do olarak bilinen Marshall Applewhite, tarafından ABD ‘de kuruldu. Marshall Applewhite müzik öğretmeniydi.Öğretmenlik yaptığı okuldan bir öğrencisiyle eşcinsel ilişkiye girdiği iddiasıyla ilişkisi kesildi. Bu olaydan sonra eşinden boşanarak ruhsal sorunlar yaşayan Marshall Applewhite 2 yıl Texas’ta akıl hastanesinde tedavi gördü.Burada kendisiyle aynı inançları paylaşan bir hemşireyle evlendi. Ve eşiyle beraber kurduğu Cennetin Kapısı kültü / dini ABD’de birçok eyalete yayıldı.

Kendisinin İsa’nın dünyaya dönmüş hali olduğunu ileri süren Do (Marshall Applewhite) taraftarlarının aileleri dahil, dünya ile ilgili her şeylerini terkedip insanüstü bir yolculuğa hazırlanmasını istiyordu.

1998 de Hale Bopp Kuyruklu Yıldızı’nın gerisine saklandığına inandıkları bir UFO’yla buluşacakları inancıyla ; hepsi de bilgisayar programcısı olan 39 müridi tarikat merkezi olarak kullanılan ABD’nin San Diego şehri yakınlarındaki bir villada toplu olarak intihar ettiler.


Applewhite, uzaylılardan bilgi aldığı ve kendisine bu bilgilerin insanlar ile paylaşılması söylendiği için “Cennetin Kapısı” nı kurduğunu iddia etmektedir. Bu olay ile hatırlanan en önemli şey “Toplu intihar”larıdır. Tarikatın 39 üyesi 1997 yılında Hale-Bopp isimli kuyruklu yıldızı işaret kabul ederek ruhsal evrimlerini tamamlamak(!) amacıyla intihar etmişlerdir. Olaydan sonra ABD’nin California eyaletinin, Rancho Santa Fe kentindeki lüks villada ölü bulunan 39 gencin bu toplu intihar eylemini en ince noktasına kadar planladıkları, elma sosu ile karıştırdıkları barbitürat denilen zehirli maddeyi içtikleri ve bu zehrin işlevini hızlandırmak içinde üzerine bir kadeh votka aldıkları anlaşılmıştır. Devamında da başlarına havayı azaltmak için naylon torba geçirmiş, 18’i kadın, 21’i erkek olan bu kişilerin, yaşları 20 ila 40 arasında değişmekteydi. Hepsinin üzerinde siyah renkli aynı çeşit giysi vardı. Bazılarının üzerinde intihardan önce neler yapmaları gerektiği yazılı kağıtlar çıktı. Yüzleri iki kişi hariç mor renkli eşarplar ile örtülmüştü. 13 kişilik gruplara ayrılmışlar ve gruplar halinde intihar etmişlerdi. Son gruptaki iki kişi diğer 11 kişinin ölümlerini kolaylaştırmada yardımcı olmak amacıyla gruptan ayrılmışlardı. Son grupta iki kişinin yüzünde örtü ve plastik torba olmamasından da bu anlaşılıyordu.

Grup üyelerinin hiçbiri sigara, alkol ve uyuşturucu madde kullanmıyorlardı, temizliğe çok önem veriyorlar ve saç kesimleri aynıydı ve erkek üyelerin hepsi Vazektomi yöntemi ile kısırlaştırılmışlardı. Tarikat merkezinde bol miktarda uzayla ilgili filmler ve dizilerin kasetleri bulundu. Hatta üyelerden biri Uzay yolundaki “Uhura” rolündeki Michelle Nichols’un erkek kardeşiydi.

Görünürde iyi giyimli, başarılı, akıllı ve iyi bir semtte oturan bu kişilerin toplu intiharını hazırlayan, onları bu işe inandıran Appelwhite ya da diğer adı ile “Bo” kimdi?

1975 yılında yeni yeni adını duyurmaya başladığında yanında sürekli hemşire Bonnie Lu Nettles (diğer adı ile “Beep”) bulunuyordu. İnsan isminin önemsiz olduğuna, İncil'de adı geçen Enok ve Elias’ın enkarnesi olduklarına ve 1997 yılında bir cinayete kurban gideceklerine inanıyorlardı. (Halbuki Bonnie 1985 yılında kanserden öldü) Ama ölümünden sonrada grupla ilişkisine, Applewhite’ın aracılığıyla medyumik ve telepatik bilgiler(!) vererek devam etti.

Applewhite bir vaizin oğluydu, müzikle ilgileniyordu, pek çok üniversitede müzik öğretmenliği yaptı. Ama St.Thomas Üniversitesinde adının bir sex skandalına karışması sonucu kariyeri ve parlak iş hayatı bir anda bitti. Bu yüzden bir kalp krizi geçirdiği ve ölümden döndüğü, ölümden döndüğünde gördüğü ilk kişinin de hemşire Bonnie olduğu ve ondan sonrada hiç ayrılmadıkları söylenmekte… Banka hesabında bol parası ve insanları ikna edecek inanılmaz bir karizması vardı. Müritlerine bir an önce bedenlerinden kurtulmalarını ve bu işlemden üç gün sonra yeniden dirileceklerini söylüyordu. Hale-Bopp kuyruklu yıldızının içinde uzaylılar tarafından yönetilen bir uzay gemisi olduğunu, intihar ettiklerinde ruhlarının onlar tarafından gemiye taşınacağını söylemişti. Müritler aldıkları bir teleskop ile kuyruklu yıldızı her gün seyrediyorlardı, fakat uzay gemisini göremedikleri için teleskopu daha sonra aldıkları yere iade etmiş ve ille de görmelerinin gerekmediğine karar vermişler ve sonunda da intihar etmişlerdi.

Hala bile bu grubun sinema oyuncusu, zengin ve ünlü birçok üyesi bulunmakta…

Tarikatın Kurucusu Marshall Applewhite

Villada Toplu Olarak İntihar Eden MüridlerYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

İlgili Sayfalar

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Dünya Dinleri