Falun Dafa Hareketleri

Ana Sayfa Dünya Dinleri Yeni Dünya Dinleri Falun Dafa - Falun Gong Falun Dafa Hareketleri Falun Dafa ,Ayakta Falun Duruşu Hareketi(Falun Zhuang Fa) Resimli Anlatım

Falun Dafa ,Ayakta Falun Duruşu Hareketi(Falun Zhuang Fa) Resimli Anlatım

Falun Dafa ,Ayakta Falun Duruşu Hareketi(Falun Zhuang Fa) Resimli Anlatım
Yazan : Semra ... Tarih : Kategori : Falun Dafa Hareketleri Yorumlar : 0 Okunma : 4263 Beğen : 0

Ayakta Falun Duruşu dört adet teker tutma duruşundan oluşan sakin ve ayakta bir meditasyondur. Ayakta Falun Duruşu'nun sık sık yapılması bütün vücudun tamamen açılmasını sağlar. Bu egzersiz bilgeliği arttıran, direnci arttıran, kişinin seviyesini yükselten ve olağanüstü yeteneklerini kuvvetlendiren kapsamlı bir xiulian uygulaması yöntemidir. Hareketler basittir ama egzersizler yoluyla çok fazla şey elde edilebilir. Yeni başlayanlar kollarında ağırlık ve acı hissedebilir. Fakat hareketleri yaptıktan sonra, çalışmanın ardından gelen türde bir yorgunluk hissi olmadan bütün vücut kendini bir anda rahatlamış hisseder. Uygulayıcılar egzersiz sürelerini ve sıklıklarını arttırdıkça her iki kollarının arasında dönen Falun'u hissedebilirler. Ayakta Falun Duruşu egzersizleri doğal bir şekilde yapılmalıdır - bilincinizin yok olduğu bir hale gelmeye çalışmayın. Hafif şekilde hareket etmeniz normaldir ama belirgin bir şekilde bilinçsizce sallanma kontrol edilmelidir. Egzersiz süresini ne kadar uzun tutarsanız, o kadar iyidir, ama herkes farklıdır. Sakin bir duruma girdikten sonra, hareket yapmakta olduğunuzun farkındalığını kaybetmeyin egzersiz yapmakta olduğunuzun farkındalığını koruyun.

Mısra:
Shenghui Zengli, (Bilgelik artar ve güçler kuvvetlenir)
Rongxin Qingti; (Kalp uyumlanır ve vücut hafifler)
Simiao Siwu, (Harika ve aydınlanmış bir durumda gibi)
Falun ChuQi. (Falun yükselmeye başlar)

Hazırlık: --İki ayağınızı omuz genişliğinde açarak doğal bir şekilde ayakta durun. İki dizi ve kalçalarınızı gevşetin. Bütün vücudu gevşek bırakın ama çok fazla gevşetmeyin. Çenenizi biraz içeriye çekin. Dilinizin ucu ile üst damağa dokunun, üst ve alt dişlerin arasında biraz boşluk bırakın ve dudaklarınızı kapatın. Gözlerinizi de hafifçe kapatın. Yüzünüzde sakin ve huzurlu bir ifadesi olmasını sağlayın.

İÇERİK RESİMLERİ İÇERİK RESİMLERİ

Liangshou Jieyin (Ellerin birleştirilmesi) (Resim 2-1)

Tou Qian Baolun (Falun'u başın önünde tutmak) -"Jieyin" hareketinden başlayarak ellerinizi karnın önünden yavaşça yukarı doğru kaldırın ve bu sırada ellerinizi ayırın. Eller yüzün önüne ulaştığında, avuç içleri kaş hizasında yüze doğru bakmalıdır. (Resim 2-2). Her iki elinizin parmaklarını aralarında 15 cm mesafe olacak şekilde birbirine doğru çevirin. Kollar ile bir daire oluşturun ve bütün vücudunuzu gevşetin.

İÇERİK RESİMLERİ İÇERİK RESİMLERİ

Fu Qian Baolun (Falun'u alt karnın önünde tutmak) -Yavaşça ellerinizi aşağı doğru indirin. Elleriniz alt karın bölgesine ulaştığında kollarınızı Falun'u tutma pozisyonunda tutun. (Resim 2-3). İki dirseğinizi önde tutarak, kollarınızın alt kısmını açık tutun. Avuç içleriniz yukarı bakarken her iki elin parmakları birbirine baksın ve kollarınız bir daire şeklini alsın.

Touding Baolun (Falun'u Başın üstünde tutmak) -Ellerinizi, bir önceki Falun tutma duruşundan yavaş yavaş, elleriniz yukarı başınızın üstüne gelene kadar kaldırın. (Resim 2-4). Her iki elinizin parmakları birbirlerine ve avuç içleriniz aşağı baksın. Her iki elinizin parmak uçları arasındaki mesafe 20-30 cm olmalıdır. Kollarınız bir daire oluştursun. Omuzlarınız, kollarınız, dirsekleriniz ve bilekleriniz rahat bir şekilde dursun.

İÇERİK RESİMLERİ

Liangce Baolun (Ellerin başın iki yanında Falun'u tutması) -Bir önceki duruştan başlayarak, her iki elinizi başınızın yanlarına gelecek şekilde indirin (Resim 2-5). Her iki omzunuz rahat bir şekilde durarak avuç içleriniz kulaklarınıza baksın ve ön kollarınız dik dursun.

Diekou Xiaofu (Ellerin kaplanması) -(Resim 2-6) Elleri, önceki "pozisyondan aşağı doğru karnın alt bölgesine indirin ve elleri üst üste getirin.

İÇERİK RESİMLERİ İÇERİK RESİMLERİ

Liangshou Jieyin (Ellerin birleştirilmesi ) (Resim 2-7).Yazar Hakkında

  • Semra ...

    Semra ...

    Falun Dafa, (Falun Gong olarak da bilinir) beden ve zihin gelişimine yönelik bir qigong uygulamasıdır.

Dünya Dinleri