Nuwaubianism Dini

Nuwaubianism Dini
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Bağımsız Tarikat ve Kültler Yorumlar : 0 Okunma : 8173 Beğen : 0

Nuwaubianizm 1970 yılında Newyork’da yaşayan siyah müslümanlar tarafından kurulmuştur.

Hareketin kurucusu Malaki (Dwight) York 26 haziran 1935 tarihinde doğdu. 1967 yılında Afrikalı Amerekalılar adlı vaazı ve kitabıyla hareketin ilk adımını attı.1960'ların sonlarından itibaren çok sayıda ezoterik akımlar kurdu. Bunlar 1970 ve 1980'li yıllarda önceleri yarı-dini kardeşlik ,daha sonra eklektik siyah milliyetçiliği, cryptozoological ve UFO dinleri ve popüler komplo teorisi alınan fikirler karıştırarak, gevşek bir Eski Mısır inançları sözde İslami temalar etrafında nuwaubianizmi şekillendirdi.

1990'lı yılların sonlarına doğru, Tama-Re kurtarıcısı Günü kutlamaları nda , ilahlık veya dünya dışı kökeni iddia ederek, kendisi hareketinin kurucusu bir mesih-peygamber olarak ilan etti. Kurucu lider York şuanda para kaçırmak ve çocukları taciz suçlarından hapiste yatmaktadır. Ancak din, varlığını buna rağmen sürdürüyor.

Dinin başlıca inanışları şu şekilde: Ölen kişiyi yakmak gerekmektedir, böylece tekrar dünyaya gelmesi önlenmektedir. Dinin inanışları çok çeşitli bir o kadar da ilginçtir. Düşük olmuş ceninlerin toplanıp biraraya geleceklerine inanılmaktadır. İnsanların ilk başta oldukça dengeli varlıklar olduğunu ancak bir meteorun dünyayaya çarpmasıyla birlikte bu dengenin bozulduğuna inanlılır. Dünya üzerinde yaşayan herkesin farkılı yerlerde 7 klonunun daha bulunduğuna inanılır. Erkek olabilmek için dünyaya sayısız kez kadın olarak gelindiğine de inanılır. Ayrıca insan ırkının Mars’ta yapılan deneyler sonucunda oluştuğunu düşünürler.

Nuwaubianizm Dininin Kurucusu Malaki (Dwight) York

Nuwaubianizm MerkeziYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

İlgili Sayfalar

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Dünya Dinleri