Kopimizm

Kopimizm
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Bağımsız Tarikat ve Kültler Yorumlar : 0 Okunma : 6021 Beğen : 0

Kopimizm İsveç kökenli bir dindir. Kurucusu Isak Gerson adında 19 yaşında bir gençtir. Kammarkollegiet kurumuna iki kez başvurulmuştur ama ikisi de kabul edilmemiştir. 5 Ocak 2012 tarihinde yapılan üçüncü başvuru sonunda kabul edilmiştir ve Kopimizm resmen tanınmıştır. Bu dinde bilgi kutsaldır kopyalamak ise ilahidir. Din bilgiyi kutsal gördüğü için kesinlikle bir ilahi gücü tanımaz.

Isak Gerson tarafından söylenmiş birkaç söz:
-Bence telif hakları son derece problemli bir uygulama. Bana göre her türlü dosya paylaşımının serbest olması gerekir.
-Hıristiyan kiliselerinin pek çoğunun Kopimism Kilisesi hakkında ne düşündüklerini bilmiyorum. Ancak görüşebildiğim kilise yetkilileri bizim dinimizi merak ediyorlar ve yürüttüğümüz tartışmayı ilginç buluyorlar.
-Kopimism'in herhangi bir ilahı veya tanrısı yok. Şu an 3 binin üstünde üyemiz var. bizim kilisemizden aforoz edilmek gibi bir şey de yok. Eğer inancımızı paylaşırsanız bize katılırsınız ve aforoz edilmezsiniz.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

İlgili Sayfalar

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Dünya Dinleri