Bağımsız Tarikat ve Kültler

Fıat Lux Tarikatı / Kültü

Fıat Lux Tarikatı / Kültü
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Bağımsız Tarikat ve Kültler Yorumlar : 0 Okunma : 8648 Beğen : 0

Fiat Lux'ın 'dini düzeni' 1980 yılında Uriella ismini manevi lider ve trans ortamı olarak kabul eden İsviçreli Erika Hedwig Bertschinger-Eicke tarafından kuruldu. Almanya'da Black Forest bölgesinde toplanan İnanlar, kıyametin kopacağı beklentisi içinde olan tipik UFO dini özelliklerinde bir inanca sahiptirler. Tarikatın kurucusu İsviçreli Erika Bertschinger , Hazreti İsa ve Hazreti Meryem’in özel kabiliyetlerinin kendisine geçtiğini iddia ederek, 1977′de Zürih’te mabet açtı. Hz.Meryem'den ilahi mesajlar aldığını iddia eden Uriella'ya göre , yeryüzü tabi afetlerle yanacaktır. Bütün dünyayı kaplamış minyatür odalı gemicikler ise, bu tarikat mensuplarını uzaya götürecekler, dünya yanarak temizlenme işlemi sonrası da geri getireceklerdir.

Grup ayrıca kıyametin gelip yabancı Uzaylı gemilerin taraftarlarını tahliye ettikten sonra dünyanın "Amora" adı verilen yeni bir cennete dönüştürüleceğine inanmaktadırlar. Bertschinger’e göre, dünyanın sonu 1998’de varacaktı, ancak o zamandan beri “sadıkların muazzam dua enerjileri nedeniyle” ertelendi.

Hareketin, 800 "özel takipçi" ve 2000 "sempatizatör" 'e ek olarak, yaklaşık 135 üyeli bir "iç daire" içerdiği tahmin edilmektedir. Adanmışların planlanan namaz vakitlerini, beyaz tören cübbelerini giymeyi ve sıkı vejetaryen bir diyete uymayı da içeren manastır bir yaşam tarzı izlediği bildiriliyor.

Bayan üyeleri saçları uzatmak zorunda olan bu tarikat mensupları, gazete, televizyon gibi kitle iletişim araçları reddetmek zorundalar. Kahve, çay, kola içmedikleri gibi çiğ gıdalarla beslenmek zorunda olan tarikat mensupları, bir süre doktora bile gitmemişler fakat birçoğunun ölümü üzerine doktora gitmelerine izin verilmiştir.

Emrin kurucusu Uriella (20 Şubat 1929'da Zürih, İsviçre'de doğdu), 24 Şubat 2019'da öldü.

Tarikat Üyeleri AyindeYazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

İlgili Sayfalar

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Dünya Dinleri