Bağımsız Tarikat ve Kültler

Evrenin İnsanları (Universe People)

Evrenin İnsanları (Universe People)
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Bağımsız Tarikat ve Kültler Yorumlar : 0 Okunma : 4783 Beğen : 0

Evren İnsanları veya Işık Güçlerinin Kozmik İnsanları ( Çekçe : Vesmírní lidé sil světla ) veya son günlerde ülkemizde Cennetin Melekleri diye bilinen kült, 1990'larda kurulan ve Ivo A. Benda merkezli bir Çek ve Slovak UFO dinidir . İnanç sistemi, Ekim 1997’den bu yana telepatik olarak ve daha sonra doğrudan kişisel temas yoluyla Benda ve diğer temas kurucularla iletişim kuran dünya dışı medeniyetlerin varlığına dayanmaktadır . Çek Cumhuriyeti'ndeki en belirgin UFO dini olarak kabul edilirler .

1997'de kült Cennet Kapısı üyelerinin kitlesel intiharının ardından, Evren Halkı benzer medyanın dikkatini benzer ideolojiye ve benzer eylemleri gerçekleştirme potansiyeline sahip bir grup olarak çekti. Bu gelişmenin olasılığı sonraki yıllarda azalmıştır (2004). Birkaç kez, grup Çek ve Slovak kitle iletişim araçlarında da görünmeyi başardı.

Tarihi Gelişimi

Ivo A. Benda, halka açık faaliyetlerine 1990'ların ortasında başladı. (Kendi sözlerine göre) 12.000'den fazla kişi tarafından ziyaret edilen 180'den fazla konferans düzenledi. 1997 yılında kitap yayınlandı Rozhovory ler poučením od mych přátel z Vesmiru ( Evrenin itibaren arkadaşlarımdan Talimatları ile görüşmeler ). 2000'li yılların başında kitle iletişim araçlarına nüfuz etmeyi başardı, Nova TV'de ve Çek Televizyonunda (Çek devlet yayın kanalı) göründü . Halka açık konferansların ziyaretçilerinin bir kısmı konuşmalarını mükemmel bir şaşırtma ya da şaka olarak görse de, psikiyatristler performanslarını tuhaf bir psikotik sanrı olarak nitelendirdiler . 1998'den 2000'e kadar, Evren Halkının ideolojisi, kozmik felaketin gelmesi ve insanların başka bir gezegene tahliyesi konusunda merkezi bir fikir olan mezhepçiliğe yakındı . Ancak, sonraki çabaları, sauriler veya kertenkele halkı olarak adlandırılan negatif dünya dışı varlıkların saldırılarına karşı savunmaya geçtiler ( Çekçe : ještírci ).

2000'lerin ikinci yarısında, İvo Benda ve grubu Slovakya'da da daha çok tanınmaya başladı . 2007'de, Slovak özel televizyon kanalı TV JOJ'i, Evren Halkının, dünya dışı kötü varlıkların saldırılarına karşı savunma konusunda Slovak Savunma Bakanlığı'na talimatlar gönderdiğini bildirdi . Zarflar ayrıca Slovak Askeri Polisi ve güvenlik hizmetlerini alarma geçiren şüpheli materyal içeriyordu. Bakanlık binalarından biri tahliye edildi. Bu zarflar, grubun eğitim CD'lerini ve tanıtım materyallerini içeriyordu. Ivo Benda televizyonda şöyle dedi:“Eğer dış dünyadan bir kertenkele adamı tarafından saldırıya uğradıysanız, Savunma Bakanlığı insanları savunmalı, değil mi? Yoksa bu kertenkele insanlarını arkadaş olarak mı görüyorsunuz?” Bir güvenlik tehdidi şüphesi kanıtlanmamıştır.

Kült Lideri Ivo A.Benda TV Proğramında

İnançları

Benda'ya göre, dünya dışı medeniyetler , Dünyayı dolaşan Ashtar Galactic Command tarafından yönetilen bir uzay filosu işletiyorlar . İyiyi yakından izliyor ve yardım ediyorlar ve takipçilerini başka bir boyuta taşımak için bekliyorlar. Evren Halkı öğretileri, ufolojiden çeşitli unsurlar (bazı yabancı temaslar kredilendirilir, ancak çoğu zaman yanlış yönlendirilen veya aldatıcı olduğu bir süre sonra da reddedilmiş olsa da), Hristiyanlığın ( İsa'nın "ince titreşimler" olduğu) ve komplo teorilerinin (kötülüğün güçleri olduğu varsayılır) Nüfusun zorunlu yongasını planlamak).

Benda dahil birçok bağımsız kitap, gelen bilgilere felsefesini tabanlı Starships yılında Angels (Giorgio Dibitonto), İç Uzay gemileri ( George Adamski ), Dawn Of hizmetkarları(Barbara Marciniak) ve diğerleri. Ayrıca İsviçre vatandaşı Billy Meier'in felsefesinin bazı kısımlarını da kabul etti . Ancak, Benda'nın felsefesi Meier'in ile çelişen bazı noktalarda bulunuyor ve Meier, Benda ile herhangi bir teması reddetti ve hareketini tanımıyor.

Hareketin üyeleri modern teknolojilere ve toplumun kontrol mekanizmalarına güvenmiyor. Kitle iletişim araçlarını bir baskı ve manipülasyon aracı olarak görüyorlar . Buna rağmen, Benda sık sık kamuoyuna fikirlerini anlatmak için gazetecilerle iletişim kurmaya çalışır. Genellikle telif hakkı ihlaliyle ilgili problemleri var , çünkü Benda, sadece telif hakkı sahiplerinin, önemli olmadığını düşünmeyen Evren yaratıkları olduğunu açıkladı. Hareket ayrıca parayı kaldırmak istiyor.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

İlgili Sayfalar

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Dünya Dinleri