Edebi Değerler

Edebi Değerler
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Bağımsız Tarikat ve Kültler Yorumlar : 0 Okunma : 5374 Beğen : 0

Asıl adı Freddy Meyers olan Astrolog-guru ,Frederick von Mierers (yandaki resim) tarafından kuruldu. Mierers geçmiş hayatları olduğunu bunlardan birisinde Eski Mısır’da matematikçi ve astrolog olduğunu iddia etti. Başka bir iddiasında çağdaş Buda olduğunu ilan eden Mierers’in en ilgi çeken iddiası ise Actrus yıldızından geldiğini iddiası oldu. Kısa sürede hızla yayılan Mierers’in iddiaları taraftar bulmaya başladı ve böylece “Edebi Değerler” tarikatı / kültü doğmuş oldu. Tarikat sık sık sex özgürlüğünün üst noktaya çıkmasıyla ve tarikata üye olan kadınlardan çoğunun tarikat lideri Mierers’la birlikte olduğu, Tarikat üyeleri arasında sapık ilişkilerin varlığı iddialarıyla gündeme geldi.

1987 yılında Mierers’in ortağı Adamski’ nin tarikatı terk etmesiyle birlikte ; Mierers’ın sahtekar olduğunu ,reenkarnasyon iddialarının yalan olduğunu , Actrus yıldızından geldiğini gösterir UFO fotoğraflarının ise oğluyla beraber çekilmiş sahte fotoğraflar olduğunu iddia edince kültün gücü azaldı.Tüm bunlara rağmen Mierers’in AİDS’ten ölümünden sonra liderleri için ağlayan oldukça kalabalık taraftar kitlesiyle “Edebi Değerler” kültü varlığını hala devam ettirmektedir.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

İlgili Sayfalar

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Dünya Dinleri