Antoinizm

Antoinizm
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Bağımsız Tarikat ve Kültler Yorumlar : 0 Okunma : 7819 Beğen : 0

Antoine kendinde hastaları iyi etme yeteneği olduğunu ileri süren ispirtizma meraklısı bir kimseydi. Çevresine birçok insan toplamayı başardı. Bunlar kiliseler kurdular bu kiliselerin papazları için özel üniformalar yaptırdılar. Belçika'da Fransa'nın kuzeyinde Paris'te Almanya'da Polonya'da bu dine inanmış kimselere rastlanır.


Louis Antoine 1905- 1910 yılları arasında kurduğu dinin ilkelerini kaleme almıştır. Buna göre Antoinizm insanın tanrılaşmasına madde ile maddeden doğan hastalığın yokluğuna dayanır. Akıl yavaş yavaş kaybolup yerini bilince bırakmalıdır. İnsanın Tanrı'ya karşı bağımsız olmasını gerektiren ahlâk başkalarını bu arada düşmanlarımızı da sevmemizi öğütler. Antoinizm'e göre insan ölünce ruhu bedeninden ayrılıp yeni bir bedenle ortaya çıkar. Bu din hastaların iyileştirilmesini sağlamak bakımından takdis törenlerine duaya büyük önem verir.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.