Bağımsız Tarikat ve Kültler

Agasha Bilgelik Tapınağı

Agasha Bilgelik Tapınağı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Bağımsız Tarikat ve Kültler Yorumlar : 0 Okunma : 5877 Beğen : 0

1950'de James Crenshaw'nun İki Dünya Arasında Santral adlı kitabının basımından sonra hem Zenor hem de kilise tüm dikkatleri üzerine çekerek daha popüler hale geldi.

Zenor'un 1978 yılında ölümü üzerine grup liderliğine Geary Salvat seçildi.

Geary Salvat (ö. 2002) takipçisi olduğu Richard Zenor'un kanalı üstat Agasha ile Zenor'un ölümünden sonra kendisinin kanallık ettiği üstat Ayuibbi Tobabu'nun sözlerinden ve ilham verici hikâyelerden oluşan bir günlük yayınlamıştır.

Kilise, Zenor'un Agasha'sı gibi kutsal varlıklar olan üstat öğretmenlerle medyum kanalıyla iletişim kurarak çalışmalarını bu üstatların verdiği öğretiler üzerinde yoğunlaştırmıştır. Bu öğretiler "ne ekersen onu biçersin" ya da Altın Kural (herkese iyilik etme kuralı) gibi bazı evrensel ve spiritüel kanunları içerir.

Kaynaklar
" Lewis, James R. Yeni Dinler, Mezhepler, Tarikatlar Ansiklopedisi Amherst, NY: Prometheus Kitapları, 1998. ISBN 1-57392-222-6.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

İlgili Sayfalar

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.