Diğer Türk Siyasetciler

Şerafettin Elçi Kimdir?

Şerafettin Elçi Kimdir?
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Diğer Türk Siyasetciler Yorumlar : 0 Okunma : 2884 Beğen : 0
4 Mart 1938′de Cizre’de doğdu. Babasının adı Muhsin, annesinin adı Gülsün’dür.
Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest avukat olarak çalıştı. 1995 yılında Kürt Kültür ve Araştırma Vakfı adını alan Kürt Hak ve Özgürlük Vakfını kurdu ve Başkanlığını yürüttü. 1997-1999 tarihleri arasında Demokratik Kitle Partisi’nin Genel Başkanlığını yaptı. Halen Katılımcı Demokrasi Partisi Genel Başkanıdır. 16. (5) Dönemde Mardin Milletvekili seçildi. 42. Hükümette Bayındırlık Bakanı oldu. Çok iyi düzeyde Kürtçe ve orta düzeyde İngilizce bilen Elçi, evli ve 6 çocuk babasıdır.
KADEP’İN KURULUŞU
Katılımcı Demokrasi Partisi, 2006 yılında Eski Bayındırlık Bakanı olan Şerafettin Elçi tarafından kurulmuştur. Şuana kadar hiçbir seçime katılmamıştır. Amblemi yeşil bayrak üzerine doğan Güneş’tir. Görüşleri Türkiye’nin federe haline getirilmesi, düşünce özgürlüğü gibi görüşler üzerinde yoğunlaşmış bir partidir. 2011 genel seçimlerinde Bağımsız aday olarak Genel Başkan Şerafettin Elçi Diyarbakır milletvekili seçildi.


Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

İlgili Sayfalar

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.