Kayıt Ol

Ana Sayfa Kayıt Ol

Kayıt Ol

Kayıt ücretsizdir ve iki dakikanızı almaz

Uyelik

Kurallar

Siteye Kayıt Olurken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar


 1. Kurallar:
  dunyadinleri.com ile üyeleri arasında yapılan bu sözleşmenin içeriği aşağıda belirtilmiştir. Üyelik aktivasyonunu yapan her üye sözleşmeyi kabul etmiş sayılır. Üyelerimizin bu sözleşmeyi dikkate almaları kendi menfaatleri açısından yararlı olacaktır.

 2. Ciddiyet:
  Öncelikle şunu belirtelim; Bu Sitede CİDDİYETSİZLİĞE YER YOKTUR. dunyadinleri.com kullanıcılarına sunduğu tüm özelliklerden içeriklerden tam anlamıyla faydalanabilmek için geçerli bir E-Posta adresiniz ve şifreniz olmalıdır.

 3. Yeni kayıt:
  Yeni Kayıt Formundaki E-Posta, Msn, İsim, Soy isim, Meslek, Şehir, Cinsiyet, Yaş, Web Adresi Gibi bilgilerinizin saçma sallama alakasız anlamsız ve geçersiz olduğu tespit edildiği anda üyeliğiniz hemen iptal edilir.

 4. Üyelik bilgileri:
  Üyelik bilgilerinizi seçerken genel ahlaki kurallara uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Üyelik bilgileriniz sadece size aitdir. Eğer Üyelik bilgilerinizi bir başkası ile paylaşır veya üyeliğiniz olduğu halde başka bir Üyelik bilgileri ile kayıt olur iseniz dunyadinleri.com yönetimi olarak siteden uzaklaştırılırsınız.

 5. Üyerler arası saygı:
  Sitemizdeki üyeler birbirlerine saygılı olmak zorundadır. Bir üye diğer başka bir üyeye hakaret içerikli bir yazı yazması durumunda yazı yazan üye siteden uzaklaştırılır. Eğer bu içerik Özel Mesaj yönetemi ile yapılmış ve diğer üye bundan rahatsız olmuş ise dunyadinleri.com yönetimi sizi siteden uzaklaştırabilir. Eğer bir başka bir üye size hakarete varan yazılar yazmış ise bunu dunyadinleri.com yönetimi ile paylaşarak gerekli işlemin dunyadinleri.com yönetimi tarafından yapılmasını bekleyin.

 6. Eklediğiniz linkler:
  Site içerisinde vermiş olduğunuz site isimleri veya linkler eğer üyelik istiyor ise dunyadinleri.com yönetimi bu linkleri kaldırabilir. Eğer verilen linkdeki içerik genel ahlak kurallarına uymuyor ise dunyadinleri.com yönetimi yine bu linkleri kaldırma hakkı vardır. Verdiğiniz linklerin kırık link olup olmadığına dikkat edin. Bu türdeki linklerde kaldırabilir.

 7. Reklam veya karalama:
  Yazmış olduğunuz yazılarda her hangi bir şekilde reklam içerikli bir yazı yazmış iseniz veya bir firmayı, kurumu aşağılayan, kötüleyici ve gerçeğe dayanmayan bir yazı yazmış iseniz dunyadinleri.com yönetimi sizi siteden uzaklaştırabilir. Bu tür yazılar sebebi ile eğer herhangi bir yasal işlem başlatılmış ise dunyadinleri.com yönetimi olarak ilğili yazıyı gerektiğinde ilğili kurumlara verme hakkımız vardır.

 8. İçerik paylaşım:
  Sitede üyeler arasında yapılan link ve program paylaşımında,bilgisayarınızda oluşabilecek problemlerden kullanıcılar sorumludur. Bu yolla program indiren kullanıcılar bir virüs tarama programını muhakkak kullanmalılardır. Aksi halde dunyadinleri.com yönetimi sorumluluk kabul etmez.

 9. Her ihtimale karşı:
  Bir kullanıcı olarak her girdiğiniz bilginin veritabanında saklanacağını kabul ediyorsunuz. Her ne kadar bu bilgiler sizin bilginiz dışında 3. şahıslara verilmeyecek olsa da, herhangi bir 'hack' vs vs olayı sonucunda bu bilgiler 3. şahıslara dağılırsa bundan dunyadinleri.com yöneticilerini sorumlu tutamazsınız.

 10. Çıkış hakkında:
  dunyadinleri.com tarafından bilgisayaranıza çerezler (cookie) gönderilir. Genel kullanıma açık yerlerdeki bilgisayarlardan siteye giriş yaparsanız, hesabınızın bir başkası tarafından kullanılmasını önlemek için mutlaka Çıkış butonunu tıklatarak siteden ayrılmanız gerekmektedir.


Foruma Mesaj Atılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar


 1. Kuralları Okuyun:
  Konu açmadan önce bu kuralları mutlaka okuyun görmedim duymadım gibi bahaneler kabul edilmeyecektir foruma katılan herkez için bu kurallar geçerlidir.

 2. Önce arama yapın:
  Sorduğunuz soru daha önce dunyadinleri.com forumlarında sorulmuş olabilir ve sorunun çözümü geçmiş mesajlarda yer alabilir. Eğer sorununuzun spesifik olmadığını düşünüyorsanız, dunyadinleri.com Forum'larının arama özelliğini kullanınız. Sağ üst köşeden ARAMA bölümüne ulaşabilirsiniz.

 3. Düzgün Türkçe kullanın:
  Bu forumları her kesimden Türk'ün ve Türkçe dili konuşan insanların takip ettiğini unutmayınız. Bozuk Türkçe ile yazılmış mesajların forumda kirlilik yarattığı gibi, hiç bir üye tarafından da bozuk Türkçe ile yazılmış mesajları deşifre edilmek zorunda değildir. dunyadinleri.com forumlarında mesaj yazabilmenin ilk kuralı düzgün Türkçe kullanmaktır.

 4. Söyleyecek sözünüz yoksa mesaj yazmayın:
  Sırf mesaj atmış olmak için mesaj sayınızı punanınızı artırmak için mesaj yazmamalısınız. Sadece gülücük içeren mesajlar, “+1” gibi kirlilik yaratan mesajlara yönetim olarak tolerans tanımamaktayız.

 5. Resim ekleme:
  dunyadinleri.com forumlarında mesajlara resim eklenebilir. Web üzerindeki bir resme link vererek bu işlem yapılmaktadır. Mesajlarla eklediğiniz her resmin sayfanın açılmasını zorlaştıracağını unutmayın. Resimleriniz büyükse, bunları ufaltarak göndermeniz mantıklı olacaktır.

 6. Okunaklı mesaj yazın:
  Mesaj yazarken, okunması ve anlaşılmasının kolay olması açısından, büyük-küçük harf ve yazım kurallarına dikkat etmelisiniz. Büyük harflerle yazmanın net kullanıcıları arasında bağırmak anlamına geldiğini, noktamala işareti olmayan metinlerin ise okumayı işkence haline getirdiğini unutmayın.

 7. Doğru konu başlığı seçin:
  Yardım istediğiniz mesajlarınızda, "ACİL YARDIM" veya "YARDIMA İHTİYACIM VAR" gibi başlıklar kullanmak yerine, sorunu kısaca belirten başlıkları kullanmalısınız. Düzgün ve açıklayıcı konu başlığına sahip olmayan konular, hem arama işlemini etkinliğini azaltacak, hem de mesajınızın çok daha az kişi tarafından okunmasına neden olacaktır.

 8. Detaylı mesaj yazın:
  Sorun belirten mesajlarınızda, sistem özellikleriniz site bilgileriniz site adresiniz yaptığınız işlemler hata mesajları gibi gerekli olabilecek detayları olabildiğince açık bir şekilde ayrıntıları ile yazmanız yine sorununuza çabuk çözüm bulunması açısından önemlidir. Aksi halde boşu boşuna mesaj trafiği oluşacaktır ve konunun silinmesine neden olacaktır.

 9. İmzalar hakkında:
  dunyadinleri.com forumlarının esas amacı bilgi paylaşımıdır. Okunmayı bozan, rengarenk, büyük boyutlu ve uzun imza kullanan üyeler ilk etapta özel mesaj ile veya duyuru forumuna gönderilen genel uyarı mesajı ile uyarılacak; imzalarını kısaltmaları talep edilecektir. Gerekirse, imza bölümünü kapatma hakkına sahip olduğumuzu hatırlatmak isteriz.

 10. Hakaretler kötü sözler:
  Küfür, hakaret, tehdit, sataşma, aşağılama, kişi hak ve özgürlüklerine saygısız içeriğe sahip mesajlar göndermek yasaktır. Yöneticiler tarafından görülen bu tip mesajlar haber verilmeksizin silinecek ve mesajı atanlar uyarılacaktır. Bu tür mesajlara yine aynı şekilde karşılık vermek de suç unsuru olup, kesinlikle yasaktır.

 11. İçerikler dökümanlar:
  Yasal ve insani nedenlerden dolayı, dunyadinleri.com Forumlarında net kullanıcıları arasında CRACK, WAREZ, PORNO, HACKING olarak tabir edile gelen içeriğe sahip mesajların atılması yasaktır. Bu tür içeriklere sahip olan mesajlar haber verilmeden derhal silinecektir.

 12. Forum kategorileri:
  Forum, kategorilere ve alt kategorilere ayrılmıştır. İçeriğine göre, bu kategori ve alt kategorilerden uygun olanına mesajınızı gönderebilirsiniz. Eğer aynı mesaj aynı bölüme birden fazla gönderilir veya aynı mesajın birden fazla kategoriye gönderildiği belirlenirse ilgili mesajdan sadece bir tane kalana kadar diğer mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.

 13. Dini siyasi konular:
  Siyasal ve dini konuların konuşulmasına dunyadinleri.com yönetimi sıcak bakmamaktadır. Bu tür konular, çok ciddi fikir çatışmalarına ve tatsızlıklara açık konular oldukları için üyeler arasında büyük gerginlikler oluşturmaktadır. Bu nedenle bu konular, tansiyon yükselmeden forum moderatörleri tarafından silinebilir.

 14. Yardım istemek:
  Direkt kişileri çağırarak yardım istemeyin admin birbak yönetici bir ilgilen gibi konular açmayın kişiye özel hizmet vermiyoruz sorunlarınızı yazarsınız bir bilen içinden geldiği gibi cevaplayacaktır kimseninde cevap yazma zorunluluğu yoktur konu açtıkdan 3 saat sonra niye cevap yazmıyorsunuz diye yorumlar yapmayınız 48 saat bekleyin cevap yazılmamış ise konuyu tekrar gündeme getiriniz.

 15. Sorumlu Yazanlardır:
  Her mesajın içeriğinden, sadece ve sadece yazarı sorumludur. Mesaj içeriklerinden dolayı dunyadinleri.com yöneticileri ve moderatörleri sorumlu tutulamaz. dunyadinleri.com yönetimi haber verilmeksizin bu kuralları değiştirme hakkına sahiptir ve foruma katılan herkez bu kuralları kabul etmiş sayılır.