Çocuklar ve(ya) Yetişkinler için hazırlanan ve daha kapsamlı versiyonları da bulunan bu ücretsiz programlarla Kuran ı Kerim okumayı kendi kendinize öğrenebileceksiniz.
Lisans: Free
Os: Windows 98/Me/2000/XP/Vista

Kuran Öğreniyorum: Tecvidli Kuran - ı Kerim okumayı öğrenmek için hazırlanmış bir program. Elifba cüzünden başlayıp zorluk dercesi artarak ders ders öğrenin. sesli açıklamalı ve görsel olarak hazırlanmıştır. Ve test alıştırmaları yer almaktadır. Bu programla kolaylıkla Kuran okumayı öğreneceksiniz. Program Kuran öğrenmek isteyenler için hemen indirin.

Boyut: 68776 Kb Kuran Öğreniyorum 'u Hemen İndir !
Lisans: Free
Os: Windows 98/Me/2000/XP/Vista

Kur'ân-ı Kerîm öğrenmek için sesli ve uygulamalı olarak yapılmış en iyi ElifBa programlarından bir tanesi.. Teknik olarak da başarılı, sadece 9.84 Mb ve ıngilizce ve Türkçe destekliyor. Program tamamen ücretsizdir. Eğer harfleri öğrenmekte zorlanıyorsanız kendinizi ElifBa test programı ile test edebilirsiniz. ElifBa test programı harfleri karışık olarak karşınıza getirerek sizi sınıyor. Kuran öğreniyorum diyenler için hemen indirin.

Boyut: 9.84 Mb Kuran - ı Kerim ve Elif Ba Öğretici 'yi Hemen İndir !
Lisans: Free
Os: Windows 98/Me/2000/XP/Vista

Flash programıyla hazırlanmış bu yazılım elif ba öğretimini kolaylaştırıyor. Arapça harfler karışık olarak soruluyor ve çoktan seçmeli verilen cevaplara göre doğru ve yanlışlar gösteriliyor. Özellikle çocuklar için animasyonlu boyama kalemi fonksiyonuyla oyun olarak iyi bir öğretici olabilir

Boyut: 835 Kb Elif Ba Öğretici 'yi Hemen İndir !