İslami Haberler

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler İslami Haberler TİKA ve Diyanet İşleri Başkanlığından Gazze'de iftar

TİKA ve Diyanet İşleri Başkanlığından Gazze'de iftar

TİKA ve Diyanet İşleri Başkanlığından Gazze'de iftar
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 1580 Beğen : 0

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ve Diyanet İşleri Başkanlığı, Gazzeli yoksul ailelere El-Ömeri Cami'sinde (Ulu Cami) iftar verdi.

Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Mustafa Sarnıç iftar öncesi yaptığı konuşmada, TİKA ve Diyanet İşleri Başkanlığının düzenlediği bu iftarların ramazan ayı boyunca devam edeceğini belirterek, bununla beraber 50 bin gıda kolisi ve her hafta fakir ailelerden bin kişiyeiftar yemeği dağıtılacağını ifade etti.

Gazze'deki Filistin Parlamentosu Başkanvekili Ahmed Bahr da, "Türkiye, hükümet ve halk olarak sürekli Filistinlilerin yanında etkin bir şekilde duruyor. Her zaman siyasi, ekonomik, sosyal ve insani konularda bizi desteklemiştir. Filistin halkı, 2. Abdülhamid Han döneminden bu yana Türkiye tarafından yapılan destekleri hiç unutmayacaktır" dedi.

Bahr, Arap ve Müslüman ülkelere, 8 yıldır süren Gazze ablukasının sonlandırılması için çaba göstermeleri çağrısında bulundu.

İftar programına, Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Mustafa Sarnıç, Gazze'deki Filistin hükümeti Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Gazi Hamdi, Gazze'deki Filistin Parlamentosu Başkanvekili Ahmed Bahr ve bazı Filistinli yetkililer katıldı.

Hamas'ın 2006'da Filistin'de genel seçimi kazanmasının ardından İsrail, Gazze Şeridi'ne abluka uygulamaya başlamıştı.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler