İslami Haberler

Camilerde kameralı kontrol

Camilerde kameralı kontrol
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : İslami Haberler Yorumlar : 0 Okunma : 2578 Beğen : 0

Pilot bölge olarak seçilen ülkenin doğusundaki Namangan şehrinde ilk etapta 30 camiye kameralar yerleştirildi. Özbek basınında yer alan haberlere göre kısa süre içerisinde ülkedeki tüm camilere kamera konulacak.

Yöneticiler halka kameraların hırsızlık olaylarına karşı yerleştirildiğini açıklarken kameraların son teknoloji ürünü olan yüksek çözünürlüklü ses ve görüntü kaydetme özeliğine sahip olması ve camilerin her tarafına yerleştirilmesi kafalarda soru işareti bıraktı. Öte yandan ülke basınında kameraların İslami faaliyetleri kontrol altında tutmak için yerleştirildiği yönündeki haberler kafaları karıştırdı.

Geçtiğimiz günlerde Kazakistan'da da camilere dini faaliyetleri kontrol altında tutabilmek için kamera yerleştirilmişti.

Almatı Belediye Başkanı Ahmetcan Esimov, konu ile ilgili yaptığı açıklamada ülkede "terörizm" ve "aşırılık" konusunda camilerde propaganda yapıldığını iddia ederek bu konuda önlemler aldıklarını söylemişti.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler