Hıristiyan Haber

Ana Sayfa Haberler Dini Haberler Hıristiyan Haber Irak’ta Hristiyan Üniversitesi Açıldı

Irak’ta Hristiyan Üniversitesi Açıldı

Irak’ta Hristiyan Üniversitesi Açıldı
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Hıristiyan Haber Yorumlar : 0 Okunma : 1467 Beğen : 0

Nüfusu 1,5 milyon kişi olan Erbil şehrinde, Katolik Üniversitesi açıldı. Başepiskopos Beşar Warda’nın yaptığı konuşmasında, “Yıllık 250 öğrenci kapasiteli olan bu üniversite, IŞİD’e karşı bir şekilde direnişi gösterebilmek ve biz Hristiyanlar olarak, buradan hiç bir yere gitmediğimizin mesajını vermek için kuruldu.” dedi.

Birçok gencin atlatmak zorunda kaldığı zorluklarından bahsetti. “Sonuçta, onlar sadece evlerini değil, umutlarını, sevinçlerini, güvenlerini ve hayalleri kaybetti.” dedi.

Üniversitenin resmi açılış töreni, 8 Şubat 2015 tarihinde, Başpiskopos Beşar Warda ve üniversitenin gelişimi için 2,5 milyon dolar bağışta bulunan İtalyan Episkoposlar Konferansı’nın genel sekreteri, Episkopos Nuntsio Galantino yaptı.

Asya News’e konuşan Galantino, “Erbil’in Katolik Üniversitesi, yerel topluluğa yeni tarihin temelini ve umut verici geleceğini vaat ediyor.” dedi. IŞİD nedeniyle aylarca süren acıya rağmen, üniversite ikinci kez Noel’i kutlamaya hazırlanıyor.” dedi.

( 316news.org/AI )Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler