Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Suriye'de bir Türk daha çatışırken öldü

Suriye'de bir Türk daha çatışırken öldü

Suriye'de bir Türk daha çatışırken öldü
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1894 Beğen : 0

El-Kaide ile bağlantılı olan Baki Yiğit, Osman Karahan ve Metin Ekinci'den sonra bir Türk'ün daha çatışmalarda öldüğü ortaya çıktı.

Suriye'nin Halep kentinde devam eden çatışmalarda bir Türk vatandaşının daha öldürüldüğü iddia edildi.

Halep'in El Cedide bölgesindeki çatışmada Türk vatandaşı Fahrettin Konuralp Memeoğlu'nun Suriye ordusu tarafından öldürüldüğü bildirildi. Suriye kaynakları, Memeoğlu'nun da aralarında bulunduğu 17 kişinin silahlı çatışmada ölü olarak ele geçirildiğini belirtti. Olayı "Türkiyeli Müslümanlar Suriye’de bir şehit daha kazandı" diye veren haksözhaber Memeoğlu'nun bir çok çatışmaya girdiği bilgisini de aktardı.

MAVİ MARMARA PROTESTOSUNDAN YARGILANIYORDU

Fahrettin Konuralp Memeoğlu 24 Temmuz 2010 tarihinde Ankara Başkent Spor Salonu'nda oynanan İsrail – Sırbistan ulusal voleybol maçını protesto etmekten de yargılanıyordu. Spor Salonu önünde protesto gerçekleştiren gruptan 19 kişi hakkında 2911 sayılı toplantı ve gösteri yürüyüşü kanunu 32/1 maddesi uyarınca cezalandırılmaları istenmişti.

BİR TÜRK DAHA OLABİLİR

İdlib'e bağlı Ceşiro'da da Suriye ordusunun iki silahlı militanı öldürdüğü bildirildi. Çatışmada ölü geçirilen militanlardan Sami Aslan'ın da Türk olabileceği belirtiliyor.

ÇEÇEN KOMUTANIN OĞLU DA ÖLDÜ

Çeçen haber siteleri, 2004 yılında öldürülen Ruslan Gelayev'in oğlu Rüştem Gelayev'in de Halep'te öldürüldüğünü bildirdi.

Halep'ta daha önce Metin Ekinci, Baki Yiğit ve Osman Karahan adlı Türk kökenli El Kaide üyeleri Suriye ordusu tarafından öldürülmüştü.

El Arabiya televizyonu silahlı muhaliflerin İdlib'deki mevzilerinin düştüğünü duyururken, Suriye devlet televizyonu da Halep havalimanına giden yolun güvenliğinin sağlandığını açıkladı.

ANKARA'DA GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINACAK

Öte yandan Fahreddin Konuralp ile Suriye ve Afganistan’da çatışırken ölenler için Cuma günü Hacı Bayram Veli Camii’nde gıyabi namaz kılınacak.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler