Gündem

Ana Sayfa Haberler Gündem Murat Karayalçın teröristmiş!

Murat Karayalçın teröristmiş!

Murat Karayalçın teröristmiş!
Yazan : @Dünya Dinleri Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1529 Beğen : 0

2009 yerel seçimler öncesi CNN Türk’te yayınlanan “Tarafsız Bölge” programında, Melih Gökçek, Karayalçın için, “PKK’yi terör örgütü olarak kabul etmiyor”, “‘PKK’li kişiler için saygı duruşu’ diyor” ve “Karayalçın teröristlerin yanında” gibi ifadeleri üzerine Karayalçın, kişilik haklarına saldırı olduğu gerekçesiyle mahkemeye suç duyurusunda bulunmuştu.

Ankara 14. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada, mahkeme Yargıtay yolu açık olmak üzere Gökçek’in 7 bin lira manevi tazminat ödemesini hükmetmişti. Gökçek, mahkemenin bu kararını Yargıtay’a taşımıştı. Yargıtay 4. Hukuk Dairesi ise 2011/807 esas ve 2012/4082 Karar numarasıyla, Gökçek’i haklı bularak mahkemenin hükmettiği tazminat kararını oybirliği ile bozdu. Ankara 14. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin tazminat ödeme kararını bozan Yargıtay, kararında “…Kullanılan ifadeler dikkate alındığında davacının kişilik haklarına saldırı teşkil etmediğinin kabulü ile istemin tümden reddi gerekirken, davanın kısmen kabulüne karar verilmiş olması bozmayı gerektirmiştir…” görüşlerine yer verildi. Yargıtay kararında, “…tarafların siyasi kişilikler olduğu, kullanılan ifadeler dikkate alındığında davacının kişilik haklarına saldırı teşkil etmediğinin kabulü ile istemin tümden reddi gerekirken, davanın kısmen kabulüne karar verilmiş olması bozmayı gerektirmiştir” dedi.Yazar Hakkında

  • @Dünya Dinleri

    @Dünya Dinleri

    Bırakın Fikirleriniz Özgür Kalsın ! https://www.alternatifforum.org

    Dunyadinleri.Com Yöneticisi

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler